Author Archive
-
НАЈНОВИ ПОСТОВИ
 
GoogleIO2014

Google I/O 2014 конференција

by Админon 27/06/2014
Гледајќи ја Google I/O- 2014 конференцијата за програмери што се одржа во Сан Франциско, си реков “wow ова е фасцинантно ” иновативните идеи, тимската работа, внимателните истражувања и технологијата даваат производи кои секојдневно ги поместуваат границите на невозможното и го поедноставуваат начинот на живеење. Знаете дека  Google наскоро може да биде во Вашиот дом, Вашиот […]
facebook-so-nov-izgled

Нов изглед на Facebook страните

by Админon 10/03/2014
Facebook уште еднаш го подобрува изгледот на Facebook страните. Но не се секирајте, промените нема да влијаат на димензиите или на самите функционалности на вашата бизнис страна. Најголем дел од овие промени се однесуваат на самиот изглед и мали модификации во навигацијата. Еве го новиот изглед: Прочитајте подолу за пооделните промени: Дизајн на cover слика […]

instagram-connect-facebook

Сподели фотка од Instagram директно на Facebook страна

by Админon 28/12/2013
Претпоставуваме дека веќе знаете како да ги споделите фотките од Instagram на вашиот личен Facebook профил. Но дали ја користите опцијата за споделување на Instagram фотка на конкретна Facebook фан страна?! За сите Facebook ‘комјунити’ менаџери што сакаат да споделат слика од Instagram директно на нивната Facebook фан страна, а не само на нивниот Facebook […]
dormeo-spanko

[Facebook кампања] Dormeo спанко на месецот

by Админon 18/12/2013
Dormeo започна со избор на ‘Спанко на месецот’ преку својата Facebook фан страна. Кампањата ќе трае цела 2014 година и секој месец ќе се избира нај-спанкото за тој месец. Кампањата е реализирана со помош на Facebook апликација за натпревари преку која фановите ќе можат да прикачуваат фотографии од своите спанковци и секако да ги покануваат […]

instagram-direct

Испратете приватни фотографии или видео со помош на Instagram Direct

by Админon 12/12/2013
Шпекулациите за денешната надоградба на Instagram со опција за приватен чет се точни. Instagram го претстави новиoт систем за приватен чет – Direct. Од денеска, Instagram има нова икона во горниот десен агол. Оваa икона ќе ве однесе до новиот inbox каде ќе можете да споделувате слики и видеа со вашите пријатели. Со клик на […]
instagram-moments

Животот на Instagram се до ‘Moments’

by Админon 12/12/2013
Instagram се роди на 6ти октомври 2010. За не цели 2 месеци пораснa до 1 милион корисници. Во август 2012 достигна до 150 милиони споделeни фотографии. Пред првиот роденден, во септември 2012 порасна до 10 милиони корисници. Истата година доби награда за iPhone апликација на годината. Во април 2012, Instagram се придружи кон семејството на […]