Настани
-
НАЈНОВИ ПОСТОВИ
 
silikonska-dolina-facebook

Во живо од “силиконската долина”

Сан Франциско е многу сличен град како Скопје, а и луѓето не се многу поразлични. Ќе се изненадите колку многу луѓе на улица ќе ве поздрават или ако лутате ќе ве прашаат дали ви треба помош. Ако некогаш имате можност да патувате во US, ако имате свој бизнис, сакате да најдете бизнис партнер, сакате да […]
grouper-rodenden

Интервју со Нина Ангеловска, CEO на Grouper

Не знам дали слушнавте, Grouper слави роденден и сите сме поканети Grouper e eден од најиновативните и најспешните вебсајтови во Македонија. Во 2013 доби награда за најдобар вебасјт за е-трговија, а статистиките покажуваат дека всушност Grouper успеа да го направи онлajн плаќањето наше секојдневие. За растот и секако идното позиционирање на Grouper, прочитајте го ова […]

instagram-moments

Животот на Instagram се до ‘Moments’

by Админon 12/12/2013
Instagram се роди на 6ти октомври 2010. За не цели 2 месеци пораснa до 1 милион корисници. Во август 2012 достигна до 150 милиони споделeни фотографии. Пред првиот роденден, во септември 2012 порасна до 10 милиони корисници. Истата година доби награда за iPhone апликација на годината. Во април 2012, Instagram се придружи кон семејството на […]
grouper-rodenden

2 години Grouper.mk – 40% од вкупната е-трговија во Македонија

by Админon 01/02/2013
Повеќе од 900 гости, над 150 награди, роденденска торта, среќни корисници, бенд во живо, одлично расположение, многу честитки за уште поголем успех. Сето ова придонесе за одличната роденденска забава со која водечкиот сајт за групни попусти кај нас Grouper.mk уште еднаш ја потврди својата посветена работа и грижа кон корисниците и го прослави вториот роденден. […]

logo-500

Super Duper Swarm

Откако домашните форскверџии ги отклучија значките Swarm со 50 чекирања и Super Swarm со 250 чекирања, в сабота на 22 декември, ќе треба да се соберат најмалку 500 корисници на foursquare во Рамстор, за да се отклучи следната значка, Super Duper Swarm. Третиот домашен foursquare собир ќе биде вечерен и ќе почне во 20 часот, […]
allweb-konferencija

AllWeb – Прва интернет маркетинг и oнлaјн ПР конференција

by Админon 23/10/2012
Возбудени сме што ете конечно и кај нас ќе имаме можност да присуствуваме на професионално организиран настан поврзан со интернет маркетинг. Најавена е првата интернет маркетинг и oнлaјн ПР конференција во Македонија – AllWeb,   а за да не ви прераскажуваме најдобро да си го прочитате официјалното сопштение подолу и секако да побрзате со регистрација. Првата […]